Ken Schrader

2/5/2019 - Volusia Speedway Park

2/5/2019 - Volusia Speedway Park

De Leon Springs, FL

Classes

  • DIRTcar UMP Modifieds91 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Competitor Overview


Ken Schrader

Ken Schrader

Dittmer, MO

DIRTcar UMP Modifieds Start Finish +/-
A Feature 11 16 -5
Heat 3 1 2 -1
Qualifying Group 3 18.328 1 -

DIRTcar UMP Modifieds

20 Laps

A Feature

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 18L Michael Long Michael Long Fowler, IL Fowler, IL 5
2 14 2H Nick Hoffman Nick Hoffman Mooresville, NC Mooresville, NC 12
3 5 11 Justin Haley Justin Haley Winamac, IN Winamac, IN 2
4 15 25 Tyler Nicely Tyler Nicely Owensboro, KY Owensboro, KY 11
5 2 00D David Reutimann David Reutimann Zephyrhills, FL Zephyrhills, FL -3
6 13 17T Tyler Evans Tyler Evans Mineral Wells, WV Mineral Wells, WV 7
7 12 57 Trey Harris Trey Harris Hillsboro, MO Hillsboro, MO 5
8 19 25W Allen Weisser Allen Weisser Peoria, IL Peoria, IL 11
9 25 5CS Curt Spalding Curt Spalding Watervliet, MI Watervliet, MI 16
10 3 95 Michael Altobelli Michael Altobelli Saxton, PA Saxton, PA -7
11 20 7 Justin Allgaier Justin Allgaier Riverton, IL Riverton, IL 9
12 9 8 Kyle Strickler Kyle Strickler Mooresville, NC Mooresville, NC -3
13 17 45J Johnny Broking Johnny Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 4
14 4 35 David Stremme David Stremme Mifflintown, PA Mifflintown, PA -10
15 10 23 Ryan Cripe Ryan Cripe North Manchester, IN North Manchester, IN -5
16 11 9 Ken Schrader Ken Schrader Dittmer, MO Dittmer, MO -5
17 26 77 Ray Bollinger Ray Bollinger Kewanee, IL Kewanee, IL 9
18 21 49 Brian Ruhlman Brian Ruhlman Clark Lake, MI Clark Lake, MI 3
19 18 27G Jason Garver Jason Garver Starke, FL Starke, FL -1
20 24 41 Brad Goff Brad Goff Zanesville, OH Zanesville, OH 4
21 22 54 Larry Burkins Larry Burkins St. Augustine, FL St. Augustine, FL 1
22 23 28M Paul Miles Paul Miles Owensboro, KY Owensboro, KY 1
23 DNF 8 90 Jason Beaulieu Jason Beaulieu Campbell River, BC Campbell River, BC -15
24 DNF 7 24Z Zeke McKenzie Zeke McKenzie Claypool, IN Claypool, IN -17
25 DNF 1 12L Lucas Lee Lucas Lee Paris, TN Paris, TN -24
26 DNF 16 T9 Ryan Thomas Ryan Thomas Indianapolis, IN Indianapolis, IN -10
27 DNF 27 19K Will Krup Will Krup Mt. Carmel, IL Mt. Carmel, IL -
28 DNF 28 8A Austin Holcombe Austin Holcombe Elm City, NC Elm City, NC -
10 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 5CS Curt Spalding Curt Spalding Watervliet, MI Watervliet, MI 1
2 4 98 Shon Flanary Shon Flanary Surgoinsville, TN Surgoinsville, TN 2
3 5 12 Jason Gross Jason Gross Osceola, WI Osceola, WI 2
4 14 99 Hunt Gossum Hunt Gossum Mayfield, KY Mayfield, KY 10
5 1 6A Ryan Ayers Ryan Ayers Concord, NC Concord, NC -4
6 6 4L Mike Learman Mike Learman Woodstock, IL Woodstock, IL -
7 8 12K Scotty Kincaid Scotty Kincaid Rising Sun, IN Rising Sun, IN 1
8 16 33 Kenny Mihalik Kenny Mihalik Port St. Lucie, FL Port St. Lucie, FL 8
9 10 06Z Larry Mott Larry Mott Leesburg, FL Leesburg, FL 1
10 DNF 3 22 Josh Harris Josh Harris Utica, KY Utica, KY -7
DNS 7 27 Bobby Miles Bobby Miles Owensboro, KY Owensboro, KY -
DNS 9 118L Bill Lewis Bill Lewis Fountain City, IN Fountain City, IN -
DNS 11 45L Will Long Will Long Clayton, NC Clayton, NC -
DNS 12 52 Colin Green Colin Green Walton, KY Walton, KY -
DNS 13 14E Robbie Eilers Robbie Eilers Highland, IL Highland, IL -
DNS 15 7F Bryan Foy Bryan Foy Lacombe, LA Lacombe, LA -
DNS 17 45 Bob Broking Bob Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -
DNS 18 7CT Christian Thomas Christian Thomas Wake Forest, NC Wake Forest, NC -
10 Laps

B Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 77 Ray Bollinger Ray Bollinger Kewanee, IL Kewanee, IL -
2 2 6DB Dylan Browning Dylan Browning Jacksonville, FL Jacksonville, FL -
3 10 96T R.C. Whitwell R.C. Whitwell Tucson, AZ Tucson, AZ 7
4 8 72 Todd Neiheiser Todd Neiheiser Panama City, FL Panama City, FL 4
5 6 36 Kenny Wallace Kenny Wallace St. Louis , MO St. Louis , MO 1
6 4 2J Troy Johnson Troy Johnson Sugar Grove, PA Sugar Grove, PA -2
7 7 11N Gene Nicholas Gene Nicholas Lowell, AR Lowell, AR -
8 14 A-1 Gary Bentley Gary Bentley St. Charles, MO St. Charles, MO 6
9 12 32 Chad Roush Chad Roush Reedsville, OH Reedsville, OH 3
10 13 17 Joe Graf Joe Graf Mahwah, NJ Mahwah, NJ 3
11 9 22J John Baker John Baker French Lick, IN French Lick, IN -2
12 11 662 Joey Lee Joey Lee Farina, IL Farina, IL -1
13 DNF 3 88 Matt Crafton Matt Crafton Mooresville, NC Mooresville, NC -10
14 DNF 5 40B Steve Stevenson Steve Stevenson St. Jacob, MO St. Jacob, MO -9
15 DNF 15 71N Will Norris Will Norris Bells, TN Bells, TN -
16 DNF 16 1 Brenden Rassel Brenden Rassel Woonsocket, SD Woonsocket, SD -
17 DNF 17 24 Brad Waits Brad Waits Rochester, MN Rochester, MN -
10 Laps

B Feature 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 19K Will Krup Will Krup Mt. Carmel, IL Mt. Carmel, IL -
2 4 4UW Bobby Regot Bobby Regot St. Charles, MO St. Charles, MO 2
3 5 15G Hunter Gustafson Hunter Gustafson Howey In The Hills, FL Howey In The Hills, FL 2
4 15 54C Johnny Collins Johnny Collins Jacksonville, FL Jacksonville, FL 11
5 7 00 Buzzie Reutimann Buzzie Reutimann Tampa, FL Tampa, FL 2
6 8 14 David Taylor David Taylor Erwin, NC Erwin, NC 2
7 9 1G Jake Gibbon Jake Gibbon Cleveland, NC Cleveland, NC 2
8 6 2A Matt Altiers Matt Altiers Lewis Center, OH Lewis Center, OH -2
9 11 40 Mark Enk Mark Enk St. Ann, MO St. Ann, MO 2
10 DNF 10 71H Jessie Hoskins Jessie Hoskins Longdale, OK Longdale, OK -
11 DNF 13 28 Mark Beard Mark Beard Mt. Pleasant, MI Mt. Pleasant, MI 2
12 DNF 2 Z1 Zac Oedewaldt Zac Oedewaldt Hanna City, IL Hanna City, IL -10
13 DNF 3 11G Gordy Gundaker Gordy Gundaker St. Charles, MO St. Charles, MO -10
14 DNF 12 67 Garret Stewart Garret Stewart Fruitland Park, FL Fruitland Park, FL -2
15 DNF 14 6F Ryan Fowler Ryan Fowler Pace, FL Pace, FL -1
16 DNF 16 85E Jesse Strange Jesse Strange Marion, IN Marion, IN -
10 Laps

B Feature 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 8A Austin Holcombe Austin Holcombe Elm City, NC Elm City, NC 1
2 7 15 Joey Miller Joey Miller Lakeville, MN Lakeville, MN 5
3 4 11M Michael McGee Michael McGee Warsaw, NY Warsaw, NY 1
4 10 90K Mikey Kopka Mikey Kopka Astor, FL Astor, FL 6
5 6 6B Dave Baldwin Dave Baldwin Perrysville, IN Perrysville, IN 1
6 DNF 8 11Z Zane Oedewaldt Zane Oedewaldt Eustis, FL Eustis, FL 2
7 DNF 3 05 Dave Wietholder Dave Wietholder Liberty, IL Liberty, IL -4
8 DNF 5 7T Drake Troutman Drake Troutman Hyndman, PA Hyndman, PA -3
9 DNF 14 07 Jeff Thomas Jeff Thomas Petaluma, CA Petaluma, CA 5
10 DNF 9 2X4 Chase Collins Chase Collins Jacksonville, FL Jacksonville, FL -1
11 DNF 11 77S Jim Shipman Jim Shipman Petrolia, IL Petrolia, IL -
12 DNF 1 51 Brandon Green Brandon Green Morning View, KY Morning View, KY -11
13 DNF 12 51V Patrick Vareika Patrick Vareika Deltona, FL Deltona, FL -1
14 DNF 13 11R Jesse Rupe Jesse Rupe Sophia, WV Sophia, WV -1
15 DNF 15 01 Scott Fritz Scott Fritz Erie, PA Erie, PA -
16 DNF 16 1A Steve Meyer Jr Steve Meyer Jr Caseyville, IL Caseyville, IL -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 00D David Reutimann David Reutimann Zephyrhills, FL Zephyrhills, FL -
2 3 8 Kyle Strickler Kyle Strickler Mooresville, NC Mooresville, NC 1
3 2 45J Johnny Broking Johnny Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -1
4 5 6A Ryan Ayers Ryan Ayers Concord, NC Concord, NC 1
5 4 22 Josh Harris Josh Harris Utica, KY Utica, KY -1
6 6 12 Jason Gross Jason Gross Osceola, WI Osceola, WI -
7 7 27 Bobby Miles Bobby Miles Owensboro, KY Owensboro, KY -
8 DNF 8 118L Bill Lewis Bill Lewis Fountain City, IN Fountain City, IN -
9 DNF 12 45L Will Long Will Long Clayton, NC Clayton, NC 3
DNS 9 14E Robbie Eilers Robbie Eilers Highland, IL Highland, IL -
DNS 10 7F Bryan Foy Bryan Foy Lacombe, LA Lacombe, LA -
DNS 11 45 Bob Broking Bob Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 24Z Zeke McKenzie Zeke McKenzie Claypool, IN Claypool, IN -
2 2 23 Ryan Cripe Ryan Cripe North Manchester, IN North Manchester, IN -
3 3 27G Jason Garver Jason Garver Starke, FL Starke, FL -
4 4 5CS Curt Spalding Curt Spalding Watervliet, MI Watervliet, MI -
5 5 98 Shon Flanary Shon Flanary Surgoinsville, TN Surgoinsville, TN -
6 8 4L Mike Learman Mike Learman Woodstock, IL Woodstock, IL 2
7 7 12K Scotty Kincaid Scotty Kincaid Rising Sun, IN Rising Sun, IN -
8 10 06Z Larry Mott Larry Mott Leesburg, FL Leesburg, FL 2
9 11 52 Colin Green Colin Green Walton, KY Walton, KY 2
10 9 99 Hunt Gossum Hunt Gossum Mayfield, KY Mayfield, KY -1
11 12 33 Kenny Mihalik Kenny Mihalik Port St. Lucie, FL Port St. Lucie, FL 1
DNS 6 7CT Christian Thomas Christian Thomas Wake Forest, NC Wake Forest, NC -
8 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 12L Lucas Lee Lucas Lee Paris, TN Paris, TN 1
2 1 9 Ken Schrader Ken Schrader Dittmer, MO Dittmer, MO -1
3 3 25W Allen Weisser Allen Weisser Peoria, IL Peoria, IL -
4 5 77 Ray Bollinger Ray Bollinger Kewanee, IL Kewanee, IL 1
5 7 88 Matt Crafton Matt Crafton Mooresville, NC Mooresville, NC 2
6 4 40B Steve Stevenson Steve Stevenson St. Jacob, MO St. Jacob, MO -2
7 6 11N Gene Nicholas Gene Nicholas Lowell, AR Lowell, AR -1
8 9 22J John Baker John Baker French Lick, IN French Lick, IN 1
9 10 662 Joey Lee Joey Lee Farina, IL Farina, IL 1
10 11 17 Joe Graf Joe Graf Mahwah, NJ Mahwah, NJ 1
11 DNF 8 71N Will Norris Will Norris Bells, TN Bells, TN -3
8 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 18L Michael Long Michael Long Fowler, IL Fowler, IL -
2 3 57 Trey Harris Trey Harris Hillsboro, MO Hillsboro, MO 1
3 2 7 Justin Allgaier Justin Allgaier Riverton, IL Riverton, IL -1
4 5 6DB Dylan Browning Dylan Browning Jacksonville, FL Jacksonville, FL 1
5 4 2J Troy Johnson Troy Johnson Sugar Grove, PA Sugar Grove, PA -1
6 7 36 Kenny Wallace Kenny Wallace St. Louis , MO St. Louis , MO 1
7 6 72 Todd Neiheiser Todd Neiheiser Panama City, FL Panama City, FL -1
8 9 96T R.C. Whitwell R.C. Whitwell Tucson, AZ Tucson, AZ 1
9 11 32 Chad Roush Chad Roush Reedsville, OH Reedsville, OH 2
10 10 A-1 Gary Bentley Gary Bentley St. Charles, MO St. Charles, MO -
11 12 1 Brenden Rassel Brenden Rassel Woonsocket, SD Woonsocket, SD 1
12 DNF 8 24 Brad Waits Brad Waits Rochester, MN Rochester, MN -4
8 Laps

Heat 5

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 90 Jason Beaulieu Jason Beaulieu Campbell River, BC Campbell River, BC 1
2 3 17T Tyler Evans Tyler Evans Mineral Wells, WV Mineral Wells, WV 1
3 1 49 Brian Ruhlman Brian Ruhlman Clark Lake, MI Clark Lake, MI -2
4 4 19K Will Krup Will Krup Mt. Carmel, IL Mt. Carmel, IL -
5 8 11G Gordy Gundaker Gordy Gundaker St. Charles, MO St. Charles, MO 3
6 5 15G Hunter Gustafson Hunter Gustafson Howey In The Hills, FL Howey In The Hills, FL -1
7 9 00 Buzzie Reutimann Buzzie Reutimann Tampa, FL Tampa, FL 2
8 7 1G Jake Gibbon Jake Gibbon Cleveland, NC Cleveland, NC -1
9 10 40 Mark Enk Mark Enk St. Ann, MO St. Ann, MO 1
10 11 28 Mark Beard Mark Beard Mt. Pleasant, MI Mt. Pleasant, MI 1
11 DNF 6 54C Johnny Collins Johnny Collins Jacksonville, FL Jacksonville, FL -5
8 Laps

Heat 6

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 11 Justin Haley Justin Haley Winamac, IN Winamac, IN -
2 2 2H Nick Hoffman Nick Hoffman Mooresville, NC Mooresville, NC -
3 7 54 Larry Burkins Larry Burkins St. Augustine, FL St. Augustine, FL 4
4 4 Z1 Zac Oedewaldt Zac Oedewaldt Hanna City, IL Hanna City, IL -
5 5 4UW Bobby Regot Bobby Regot St. Charles, MO St. Charles, MO -
6 9 2A Matt Altiers Matt Altiers Lewis Center, OH Lewis Center, OH 3
7 8 14 David Taylor David Taylor Erwin, NC Erwin, NC 1
8 10 71H Jessie Hoskins Jessie Hoskins Longdale, OK Longdale, OK 2
9 6 67 Garret Stewart Garret Stewart Fruitland Park, FL Fruitland Park, FL -3
10 DNF 3 6F Ryan Fowler Ryan Fowler Pace, FL Pace, FL -7
11 DNF 11 85E Jesse Strange Jesse Strange Marion, IN Marion, IN -
8 Laps

Heat 7

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 95 Michael Altobelli Michael Altobelli Saxton, PA Saxton, PA -
2 5 25 Tyler Nicely Tyler Nicely Owensboro, KY Owensboro, KY 3
3 3 28M Paul Miles Paul Miles Owensboro, KY Owensboro, KY -
4 2 51 Brandon Green Brandon Green Morning View, KY Morning View, KY -2
5 11 05 Dave Wietholder Dave Wietholder Liberty, IL Liberty, IL 6
6 4 7T Drake Troutman Drake Troutman Hyndman, PA Hyndman, PA -2
7 DNF 7 15 Joey Miller Joey Miller Lakeville, MN Lakeville, MN -
8 DNF 8 2X4 Chase Collins Chase Collins Jacksonville, FL Jacksonville, FL -
9 DNF 10 77S Jim Shipman Jim Shipman Petrolia, IL Petrolia, IL 1
10 DNF 6 11R Jesse Rupe Jesse Rupe Sophia, WV Sophia, WV -4
11 DNF 9 01 Scott Fritz Scott Fritz Erie, PA Erie, PA -2
8 Laps

Heat 8

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 35 David Stremme David Stremme Mifflintown, PA Mifflintown, PA -
2 4 T9 Ryan Thomas Ryan Thomas Indianapolis, IN Indianapolis, IN 2
3 2 41 Brad Goff Brad Goff Zanesville, OH Zanesville, OH -1
4 3 8A Austin Holcombe Austin Holcombe Elm City, NC Elm City, NC -1
5 8 11M Michael McGee Michael McGee Warsaw, NY Warsaw, NY 3
6 7 6B Dave Baldwin Dave Baldwin Perrysville, IN Perrysville, IN 1
7 9 11Z Zane Oedewaldt Zane Oedewaldt Eustis, FL Eustis, FL 2
8 11 90K Mikey Kopka Mikey Kopka Astor, FL Astor, FL 3
9 DNF 10 51V Patrick Vareika Patrick Vareika Deltona, FL Deltona, FL 1
10 DNF 5 07 Jeff Thomas Jeff Thomas Petaluma, CA Petaluma, CA -5
11 DNF 6 1A Steve Meyer Jr Steve Meyer Jr Caseyville, IL Caseyville, IL -5

Qualifying Group 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 00D David Reutimann David Reutimann Zephyrhills, FL Zephyrhills, FL 17.861
2 45J Johnny Broking Johnny Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 18.039
3 8 Kyle Strickler Kyle Strickler Mooresville, NC Mooresville, NC 18.075
4 22 Josh Harris Josh Harris Utica, KY Utica, KY 18.520
5 6A Ryan Ayers Ryan Ayers Concord, NC Concord, NC 18.638
6 12 Jason Gross Jason Gross Osceola, WI Osceola, WI 18.790
7 27 Bobby Miles Bobby Miles Owensboro, KY Owensboro, KY 19.191
8 118L Bill Lewis Bill Lewis Fountain City, IN Fountain City, IN 19.342
9 14E Robbie Eilers Robbie Eilers Highland, IL Highland, IL 19.722
10 7F Bryan Foy Bryan Foy Lacombe, LA Lacombe, LA
11 45 Bob Broking Bob Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN

Qualifying Group 2

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 24Z Zeke McKenzie Zeke McKenzie Claypool, IN Claypool, IN 17.905
2 23 Ryan Cripe Ryan Cripe North Manchester, IN North Manchester, IN 18.119
3 27G Jason Garver Jason Garver Starke, FL Starke, FL 18.165
4 5CS Curt Spalding Curt Spalding Watervliet, MI Watervliet, MI 18.182
5 98 Shon Flanary Shon Flanary Surgoinsville, TN Surgoinsville, TN 18.593
6 7CT Christian Thomas Christian Thomas Wake Forest, NC Wake Forest, NC 18.650
7 12K Scotty Kincaid Scotty Kincaid Rising Sun, IN Rising Sun, IN 19.044
8 4L Mike Learman Mike Learman Woodstock, IL Woodstock, IL 19.101
9 99 Hunt Gossum Hunt Gossum Mayfield, KY Mayfield, KY 19.230
10 06Z Larry Mott Larry Mott Leesburg, FL Leesburg, FL 19.965
11 52 Colin Green Colin Green Walton, KY Walton, KY 20.029
12 33 Kenny Mihalik Kenny Mihalik Port St. Lucie, FL Port St. Lucie, FL 20.105

Qualifying Group 3

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 9 Ken Schrader Ken Schrader Dittmer, MO Dittmer, MO 18.328
2 12L Lucas Lee Lucas Lee Paris, TN Paris, TN 18.457
3 25W Allen Weisser Allen Weisser Peoria, IL Peoria, IL 18.505
4 40B Steve Stevenson Steve Stevenson St. Jacob, MO St. Jacob, MO 18.655
5 77 Ray Bollinger Ray Bollinger Kewanee, IL Kewanee, IL 18.805
6 11N Gene Nicholas Gene Nicholas Lowell, AR Lowell, AR 18.881
7 88 Matt Crafton Matt Crafton Mooresville, NC Mooresville, NC 19.011
8 71N Will Norris Will Norris Bells, TN Bells, TN 19.277
9 22J John Baker John Baker French Lick, IN French Lick, IN 19.894
10 662 Joey Lee Joey Lee Farina, IL Farina, IL 20.423
11 17 Joe Graf Joe Graf Mahwah, NJ Mahwah, NJ 20.766

Qualifying Group 4

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 18L Michael Long Michael Long Fowler, IL Fowler, IL 18.023
2 7 Justin Allgaier Justin Allgaier Riverton, IL Riverton, IL 18.137
3 57 Trey Harris Trey Harris Hillsboro, MO Hillsboro, MO 18.184
4 2J Troy Johnson Troy Johnson Sugar Grove, PA Sugar Grove, PA 18.299
5 6DB Dylan Browning Dylan Browning Jacksonville, FL Jacksonville, FL 18.365
6 72 Todd Neiheiser Todd Neiheiser Panama City, FL Panama City, FL 18.524
7 36 Kenny Wallace Kenny Wallace St. Louis , MO St. Louis , MO 18.578
8 24 Brad Waits Brad Waits Rochester, MN Rochester, MN 18.693
9 96T R.C. Whitwell R.C. Whitwell Tucson, AZ Tucson, AZ 18.736
10 A-1 Gary Bentley Gary Bentley St. Charles, MO St. Charles, MO 18.792
11 32 Chad Roush Chad Roush Reedsville, OH Reedsville, OH 18.863
12 1 Brenden Rassel Brenden Rassel Woonsocket, SD Woonsocket, SD 19.039

Qualifying Group 5

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 49 Brian Ruhlman Brian Ruhlman Clark Lake, MI Clark Lake, MI 17.821
2 90 Jason Beaulieu Jason Beaulieu Campbell River, BC Campbell River, BC 18.094
3 17T Tyler Evans Tyler Evans Mineral Wells, WV Mineral Wells, WV 18.259
4 19K Will Krup Will Krup Mt. Carmel, IL Mt. Carmel, IL 18.342
5 15G Hunter Gustafson Hunter Gustafson Howey In The Hills, FL Howey In The Hills, FL 19.017
6 54C Johnny Collins Johnny Collins Jacksonville, FL Jacksonville, FL 19.018
7 1G Jake Gibbon Jake Gibbon Cleveland, NC Cleveland, NC 19.045
8 11G Gordy Gundaker Gordy Gundaker St. Charles, MO St. Charles, MO 19.068
9 00 Buzzie Reutimann Buzzie Reutimann Tampa, FL Tampa, FL 19.362
10 40 Mark Enk Mark Enk St. Ann, MO St. Ann, MO 19.818
11 28 Mark Beard Mark Beard Mt. Pleasant, MI Mt. Pleasant, MI

Qualifying Group 6

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 11 Justin Haley Justin Haley Winamac, IN Winamac, IN 18.093
2 2H Nick Hoffman Nick Hoffman Mooresville, NC Mooresville, NC 18.126
3 6F Ryan Fowler Ryan Fowler Pace, FL Pace, FL 18.464
4 Z1 Zac Oedewaldt Zac Oedewaldt Hanna City, IL Hanna City, IL 18.482
5 4UW Bobby Regot Bobby Regot St. Charles, MO St. Charles, MO 18.633
6 67 Garret Stewart Garret Stewart Fruitland Park, FL Fruitland Park, FL 18.657
7 54 Larry Burkins Larry Burkins St. Augustine, FL St. Augustine, FL 18.745
8 14 David Taylor David Taylor Erwin, NC Erwin, NC 18.880
9 2A Matt Altiers Matt Altiers Lewis Center, OH Lewis Center, OH 19.111
10 71H Jessie Hoskins Jessie Hoskins Longdale, OK Longdale, OK 19.536
11 85E Jesse Strange Jesse Strange Marion, IN Marion, IN

Qualifying Group 7

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 95 Michael Altobelli Michael Altobelli Saxton, PA Saxton, PA 18.141
2 51 Brandon Green Brandon Green Morning View, KY Morning View, KY 18.322
3 28M Paul Miles Paul Miles Owensboro, KY Owensboro, KY 18.474
4 7T Drake Troutman Drake Troutman Hyndman, PA Hyndman, PA 18.570
5 25 Tyler Nicely Tyler Nicely Owensboro, KY Owensboro, KY 18.610
6 11R Jesse Rupe Jesse Rupe Sophia, WV Sophia, WV 18.801
7 15 Joey Miller Joey Miller Lakeville, MN Lakeville, MN 19.095
8 2X4 Chase Collins Chase Collins Jacksonville, FL Jacksonville, FL 19.268
9 01 Scott Fritz Scott Fritz Erie, PA Erie, PA 19.550
10 77S Jim Shipman Jim Shipman Petrolia, IL Petrolia, IL 19.921
11 05 Dave Wietholder Dave Wietholder Liberty, IL Liberty, IL 22.537

Qualifying Group 8

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 35 David Stremme David Stremme Mifflintown, PA Mifflintown, PA 17.773
2 41 Brad Goff Brad Goff Zanesville, OH Zanesville, OH 18.241
3 8A Austin Holcombe Austin Holcombe Elm City, NC Elm City, NC 18.348
4 T9 Ryan Thomas Ryan Thomas Indianapolis, IN Indianapolis, IN 18.843
5 07 Jeff Thomas Jeff Thomas Petaluma, CA Petaluma, CA 18.948
6 1A Steve Meyer Jr Steve Meyer Jr Caseyville, IL Caseyville, IL 18.969
7 6B Dave Baldwin Dave Baldwin Perrysville, IN Perrysville, IN 19.012
8 11M Michael McGee Michael McGee Warsaw, NY Warsaw, NY 19.031
9 11Z Zane Oedewaldt Zane Oedewaldt Eustis, FL Eustis, FL 19.243
10 51V Patrick Vareika Patrick Vareika Deltona, FL Deltona, FL 20.029
11 90K Mikey Kopka Mikey Kopka Astor, FL Astor, FL 20.185

Latest Photos

2024 Season
2024 Season
2024 Winners
2024 Season
2024 Season
2024 Season